Hrvatska rukometna reprezentacija gluhih uvjerljivo savladala domaćina Svjetskog prvenstva

Hrvatska rukometna reprezentacija gluhih u današnjem susretu uvjerljivo je savladala domaćina ovog Svjetskog prvenstva, reprezentaciju Danske. Naši reprezentativci na poluvrijeme su otišli s 12 pogodaka prednosti, a susret je završio rezultatom 31:20.

Najbolji strijelci naše reprezentacije bili su Tomislav Bošnjak sa 7 postignutih pogodaka, te Mateo Perak i Vedran Jakovljević sa 4 postignuta pogotka. U strijelce su se još upisali Antonio Rozić, Ilija Perak, Oliver Lušić, Kristijan Živković, Pero Jukić, Jakov Kolarić, Leonardo Vučak i Patrik Radić.

„Cilj je ostvaren, još jedna pobjeda je tu. Imali smo plan prije utakmice odigrati ozbiljno prvih 30 minuta s igračima koji su do sada više odigrali, a onda u drugom poluvremenu njih odmarati i dati priliku mlađima. Mislim da možemo biti zadovoljni svi zajedno, kako igramo i kakva je atmosfera u ekipi. Ja vjerujem da će nam to biti poticaj za dalje i da će na kraju biti sve onako kako smo zamislili, a to je prolazak u polufinale i borba za medalju.“ – rekao je Oliver Lušić, kapetan Hrvatske rukometne reprezentacije gluhih.

Natjecanje se odvija po kružnom bod sustavu u kojem svaka reprezentacija igra protiv svake te ostvaruje dva boda za pobjedu, jedan bod za neriješen rezultat te nula bodova za poraz. Prve četiri momčadi ostvaruju prolazak u završnicu, a preostale četiri se bore za poredak.

U ovom dijelu natjecanja preostala je još jedna utakmica, protiv reprezentacije Srbije koja je na rasporedu u utorak, 11. srpnja u 16:00 sati.