Dvije zlatne i jedna brončana medalja za Hrvatsku na Europskom prvenstvu u atletici za gluhe

Europsko prvenstvo u atletici za gluhe

Na nedavno završenom Europskom prvenstvu u atletici za gluhe, naši atletičari ostvarili su zapažene rezultate i u Hrvatsku se vratili s tri osvojene medalje, od kojih dvije zlatne i jedna brončana.

Laura Štefanac osvojila je zlato u disciplini bacanja koplja, što svjedoči o njezinoj iznimnoj tehničkoj vještini i predanom radu. Viktor Barešić osvojio je zlato u bacanju kugle u kategoriji U20, te brončanu medalju u disciplini bacanja diska.

Mia Nekić također je ostvarila zapažene rezultate, zauzevši četvrto mjesto u bacanju diska i peto mjesto u bacanju kugle, dok se Jakob Ivan Košak istaknuo plasmanom na 10. mjesto u disciplini trčanja na 100 metara i 11. mjesto na 200 metara.

Njihov neumoran trud, predanost i posvećenost rezultirali su sjajnim nastupima i izvanrednim rezultatima u različitim disciplinama, a njihova postignuća inspiriraju mlade generacije da se posvete sportu i teže vlastitim visinama.