“Kraljice šoka” nadigrale Slovenke! Lijepa pobjeda Hrvatske za dizanje samopouzdanja

U sklopu priprema za Europsko prvenstvo koje počinje za osam dana, hrvatska ženska seniorska reprezentacija pobijedila je u prijateljskom susretu zatvorenog tipa jednog od domaćina, Sloveniju, 24:27. Hrvatska je odigrala vrlo dobru utakmicu koja može biti odličan temelj za nastavak priprema i veliko natjecanje koje je pred njom.

Zbog manjih problema sa stražnjom ložom, Larissa Kalaus je bila pošteđena nastupa u Laškom, a u Poreču su zbog manjih poteškoća s ozljedama, ostale Katarina Pavlović i Tena Japundža.

Jako dobro prvo poluvrijeme odigrale su naše rukometašice. To posebno vrijedi za našu obranu. Hrvatska je otvorila susret s 1:4. Onda je upala u malu krizu pa je Slovenija nizom od tri pogotka u 10. minuti stigla do izjednačenja. Ali, nije posustala ili se uplašila jednog od tri domaćina skorašnjeg Europskog prvenstva.

Dapače. Nakon novih deset minuta, hrvatske rukometašice imale su ponovno tri razlike (6:9). Kada se prednost popela na plus četiri (7:11) u 22. minuti, izbornik Slovenije Dragan Adžić morao je pozvati prvu minutu predaha.

Nije previše pomoglo jer je Hrvatska ostala izuzetno pokretljiva i čvrsta u obrani, s vrlo dobrim vratarkama, tako da je naša prednost u 25. minuti bila već velikih 6 razlike (8:14). Do poluvremena, ta je prednost narasla do pomalo nestvarnih 7 razlike (10:17).

Hrvatska je nastavila u istom ritmu i na početku drugog dijela. Tako je već nakon samo tri minute igre, naša prednost bila 9 pogodaka. Slovenija je ipak, nakon toga malo uspjela povezati svoje redove s novim svježim igračicama s klupe. Tako je serijom 3:0 spustila svoj zaostatak na minus šest. Naš je izbornik reagirao minutom predaha i uspio zaustaviti  nalet suparnica.

Onoga trenutka kad je promijenio cijelu postavu, pojavili su se problemi s realizacijom. A Slovenija je suviše iskusna ekipa da to ne bi znala iskoristiti. Uspjela nam je u jednom razdoblju tako napraviti niz od 6 pogodaka za redom i doći do izjednačenja 23:23. Ali je izbornik onda ponovno na teren vratio udarni sastav i sve je sjelo na svoje mjesto. Nizom od 1:4 Hrvatska je zatvorila susret i upisala lijepu i vrijednu pobjedu koja će joj nedvojbeno pomoći u dizanju samopouzdanja uoči Europskog prvenstva.

Tri naše vratarke ukupno su imale 14 obrana, od toga dva sedmerca. Po 6 pogodaka dale su Paula Posavec i Valentina Blažević. Pet je dodala Kristina Prkačin. Kod Slovenije najbolja Nina Zulić s 5 pogodaka.

Sutra će te dvije reprezentacije imati zajednički trening, a u subotu 29. listopada u Laškom i drugi prijateljski susret.