SVJETSKO PRVENSTVO: Hrvatska U19 reprezentacija na otvorenju uvjerljivo pobijedila Alžir

Hrvatska muška mlađa juniorska rukometna reprezentacija uvjerljivo je pobijedila Alžir 42:19 u prvom susretu skupine A, 10. Svjetskog prvenstva koje je danas počelo u četiri hrvatska grada, Varaždinu, Rijeci, Opatiji i Koprivnici, objavio je Hrvatski rukometni savez.

HRVATSKA: T. Herceg 6/12, M. Prpić 7/20, V. Glivetić 6/7, M. Bajan 6/9, T. Ivanišević 7/8, M. Molc 3/3, A. Čaprić 1/3, F. Zovak 3/4, T. Borovec 1/1, G. Bartulić 1/1, K. Jurić 2/3, P. Krupić 0/1, M. Tkalec 7/7, F. Krstić 3/3, L. Malinarich -/-, I. Petrović 2/3
Izbornik: Krešo Ivanković

ALŽIR: A. Sid Ali 2/28, M .Salim -/-, B. Ahmed Rayane 2/17, A. Youcef 5/9, A.B. Mohamed 3/7, R. Abderaouf 0/1, B.H.Z.Mohamed Cherif 0/2, M. Ahmed Anisse 0/2, T. Wail 0/4, L.Islam 0/2, Dj. Abdelouahab 1/1, F.H.Taissir Ahmed 1/2, H. Salah Eddine 2/6, L. Aimene -/-, B. Marouane 2/2, A. Zakaria 5/7
Izbornik: Beighit Mohamed

Konačno je počelo, vjerojatno je pomislio svaki od naših 16 rukometaša koje je izbornik Krešo Ivanković odabrao za prvu utakmicu 10. Svjetskog kadetskog prvenstva. Naša početna postava bila je – Tin Herceg na vratima. Krilne pozicije pripale su, lijevo Marku Bajanu, desno kapetanu Maksimilijanu Molcu. Na crti je startao Luka Mlinarich, a na vanjskim pozicijama imali smo Karla Jurića desno, Aleksandra Čaprića lijevo i u sredini Vitu Glivetića.

Prvi pogodak za Hrvatsku postigao je Karlo Jurić. Na to se nadovezao Vito Glivetić s tri pogotka zaredom i naša je selekcija vrlo rano došla do 4:0. Alžirci su do svog prvog pogotka stigli nakon četiri minute i 41 sekunde igre. Hrvatska je u visokom ritmu odigrala sljedećih desetak minuta i kaznila sve pogreške koje su Alžirci napravili. A bilo ih je mnogo. Tako smo u 13. minuti već bili na plus devet (10:1). Naravno da je alžirski izbornik morao pozvati minutu predaha.

I Alžir je nakon toga malo uspio stabilizirati svoju igru. Prije svega, smanjio je broj tehničkih pogrešaka, a ponešto i zabio  tako da je na ulasku u posljednjih deset minuta prvoga dijela imao zaostatak od 9 pogodaka (15:6). Naš je izbornik skoro cijelo prvo poluvrijeme igrao s istom postavom. Tek u završnici se odlučio na mala osvježenja napada. Na predah je naša mladost odnijela plus 13 (19:6). Imala je 70 posto realizacije.

Drugi dio odigrala je nova postava. Izbornik je naime, želio dati priliku svima da se rastrče i istjeraju laganu nervozu očekivanja prvenstva koja se osjećala posljednjih dana. Tempo naše igre nije ni malo pao. Tako se čak 12 igrača na kraju našlo na listi strijelaca. Završilo je s golemih 42:19. Najbolji strijelci u našoj vrsti bili su Tonći Ivanišević i Marko Tkalec s po sedam te Vito Glivetić i Marko Bajan koji su zabili po šest pogodaka. Kod Alžira po pet pogodaka Atek Youcef i Adri Zakaria. Naši vratari ukupno 13 obrana: šest Tin Herceg, sedam Marko Prpić. Alžirski samo četiri obrane.

U prvom susretu naše skupine Portugal je prema očekivanju visoko porazio Ruandu 50:24. Sutra je u varaždinskim skupinama slobodan dan. Sljedeći nastup Hrvatska ima protiv Ruande 4. kolovoza u 19.30 sati.

IHF U19 SP: SKUPINA A
HRVATSKA – ALŽIR 42:19
PORTUGAL – RUANDA 50:24