Odlični rezultati hrvatskih brzoklizača na početku nove sezone Svjetskog kupa

Ivan Martinić, Valentina Aščić, Martin Kolenc i Katarina Burić | Foto: Klub za brzo klizanje Meteor

Od 20. do 22. 10. Montreal je ugostio najbolje svjetske brzoklizače na prvom natjecanju nove sezone Svjetskog kupa u brzom klizanju na kratke staze.

Na natjecanju je nastupilo i četvero hrvatskih predstavnika. U ženskoj konkurenciji najbolji rezultat ostvarila je Valentina Aščić koja je plasmanom u četvrt finale zauzela 20. mjesto u disciplini 500 m dok je Katarina Burić osvojila 30. mjesto u disciplini 1000 m.
U muškoj konkurenciji Martin Kolenc je osvojio 23. mjesto u disciplini 500 m, a Ivan Martinić 36. u disciplini 1000 m.

Zajedničkim nastupom u mješovitoj štafeti, naši klizači osvojili su 12. mjesto u ukupnom poretku.

Montreal je već sljedećeg vikenda domaćin i 2. natjecanja Svjetskog kupa pa ponajbolji svjetski brzoklizači nastavljaju svoj boravak u Kanadi.