VATRENI SLOMILI ŠVEĐANE: Prva pobjeda Hrvatske u Ligi nacija, Kramarić zabio pobjednički gol!

Hrvatska nogometna reprezentacija ostvarila je prvu pobjedu u Ligi prvaka! U 3. kolu A skupine vatreni su u Zagrebu pobijedili Švedsku rezultatom 2-1 (1-0).

Pogotke su za Hrvatsku postigli Nikola Vlašić (32) i Andrej Kramarić (84), dok je za Šveđane zabio Marcus Berg (66).

Po zagrebačkoj kiši Brekalo je već u desetoj minuti poslao loptu u mrežu, no iz zaleđa, a potom su vratare Livakovića i Olsena testirali Modrić, Kuluševski i Vlašić. Perišić je silovito pucao preko vrata, a u 32. minuti Hrvatska je pronašla put do željenog cilja.

Modrić je oduzeo loptu na sredini terena, Perišić prošao po lijevoj strani i ubacio za Brekala, koji ostavlja loptu Vlašiću za precizan, prizeman udarac s desetak metara za 1:0.

Vlašić je prije odmora imao još jednu prigodu, a u drugom je poluvremenu Švedska zaigrala opasnije, a Livaković je ubrzo morao spašavati na gol-crti.

Uzvratili su Brekalo i Perišić, no oba se puta dobrim intervencijama istaknuo Olsen, ali gosti su u 66. minuti izjednačili – lijepom akcijom koju je neometano zaključio Berg.

Po ulasku Claessona, Šveđani su zatim bili bliže drugom pogotku, no hrvatska obrana i Livaković sačuvali su mrežu, da bi u 84. minuti – desetak minuta po svom ulasku s klupe – Kramarić iskoristio dugu loptu Ćalete-Cara i spretnost asistenta Perišića za drugi, pobjednosni hrvatski pogodak.

Francuska i Portugal sastaju se u kasnijem terminu, a Hrvatska će u srijedu ugostiti aktualne svjetske prvake Francuze, također na maksimirskom stadionu u Zagrebu.