Vaterpolisti izborili finale, za olimpijsko zlato borit će se protiv Srbije!

Ilustracija | Foto: Screenshot

Hrvatska vaterpolska reprezentacije je izborila finale Olimpskih igara u Parizu. Naše četvrto ukupno olimpijsko finale. Treće pak ovogodišnje finale velikih natjecanja.

Konačno, plasmanom u finale osigurana je 17. medalja s velikih natjecanja poput olimpijskih igara, svjetskih i europskih prvenstava, objavio je HVS.

U teškom, fizički zahtjevnom vaterpolu kakav je uvijek protiv Mađarske, Barakude su ovu pobjedu iznijele fanatičnom i fantastičnom obranom predvođenom kapetanom, vratarom Markom Bijačem koji je prikupio ukupno čak 13 obrana. Od toga dvije čak iz peterca. Dapače, Mađari su imali ukupno tri peterca, a niti jedan nisu iskoristili jer je jedan šut promašio cijeli gol.

Mađarska je nakon Jokovićevog gola za naše vodstvo 1:0, preokrenula do 3:1 i vodila u izjednačenoj igri do pred kraj druge dionice. U zadnje tri minute te četvrtine, s dva gola Lorena Fatovića (ukupno ih je postigao 5) i jednim pogotkom Marka Žuvele, Barakude su povele 7:5 u poluvremenu. Do kraja utakmice Mađari nas više nisu stigli!

Barakude će finale igrati u nedjelju u 14.00 sati protiv momčadi Srbije.