SJAJAN POČETAK GODINE: Odlična Hrvatska u reprizi finala EP-a pregazila Španjolsku

Hrvatska rukometna reprezentacija ostvarila je i drugu pobjedu u EHF EURO Cupu. Nakon slavlja protiv Mađarske početkom studenog, Hrvatska je u Poreču pobijedila europske prvake Španjolce 31:28 i zadržala vodeće mjesto na ljestvici EHF EURO kupa.

HRVATSKA: Pešić  3 obrane, Šunjić  6.obr, Mihić -/-, Marić   2, Duvnjak  3, Kević   1, Horvat  1, Čupić  3, Musa  2, Mamić -/-, Šebetić  4, Cindrić  5, Mandić 5, Jaganjac  1, Martinović  2, Šipić   1 izbornik: LINO ČERVAR

ŠPANJOLSKA: Perez de Vargas  2 obr., Coralles  6 obr., Maqueda  4, Fernandez Perez  4, R. Entrerrios 3, A. Dujshebaev 6   D. Sarmiento, F. Sole 1, Goni  -/-, Figueras  1, Canellas 2, Moros  -/-, G. Abello 2, Arino 2, Marchan 1, D. Dujshebaev  2, izbornik: JORDI RIBERA

S obzirom da na pripremama u Poreču ima 21 igrača hrvatski izbornik Lino Červar odlučio je ovaj susret odigrati bez Marina Šege i Manuela Štrleka koji još nisu potpuno spremni te Ilije Brozovića, Josipa Šarca i Šime Ivića.

Hrvatska je otvorila susret u sastavu Pešić na vratima, Horvat i Mandić krila, Musa na crti te na vanjskim pozicijama Mamić, Duvnjak i Šebetić. Španjolci su mirnije ušli u susret i brzo poveli 1:3. Ali naša reprezentacija brzo je posložila obranu 6-0 i zaustavila taj nalet europskih prvaka te u 11. minuti izjednačila na 3:3. Devedeset sekundi kasnije već smo prvi put vodili 5:4.

Na tri razlike Hrvatska je otišla u 18. minuti. Ono što je bilo posebno lijepo vidjeti jeste da su redom zabijali svi, pa su Španjolci bili prisiljeni mijenjati svoju obranu 6 – 0, u 5 -1, pa čak i u 4- 2. Ali naši su rukometaši i za to imali rješenje i uspjeli do predaha održati tri pogotka prednosti (17:14).

Hrvatska je i u nastavak ušla čvrsto, odgovorno, raizgrano. Nakon nepunih osam minuta igre već smo vodili 22:17. Najveća naša prednost bila je plus sedam (26:19). Raduje nas činjenica da su dobru minutažu u nastavku dobili Mate Šunjić na vratima, pa Lovro Mihić, Halil Jaganjac , Janko Kević i Ivan Matrinović. I sjajno su se nosili sa Španjolcima.

Naša pobjeda nije došla u pitanje niti jednog trenutka. S pet pogodaka najefikasniji u našoj ekipi bili su Luka Cindrić i David Mandić. Kod Španjolaca prvo ime Alezx Dujshebaev sa šest pogodaka.

EHF EURO KUP: 4. KOLO
HRVATSKA – ŠPANJOLSKA 31:28