RUKOMET: “Kraljice šoka” pobijedile Crnu Goru i osvojile Croatia Cup

Hrvatska ženska seniorska reprezentacija pobijedila je Crnu Goru 26:25 u 3. kolu Croatia Cupa u Novigradu – Cittanovi i tako osvojila ovaj pripremni turnir.

Vrlo dobru utakmicu odigrale su naše rukometašice, posebno prvi dio i s puno optimizma mogu na Svjetsko prvenstvo, objavio je HRS.

HRVATSKA: I. Kapitanović 6/18, T. Pijević 6/18, N. Zadravec 2/2, P. Posavec 1/2, S. Šenvald -/-, Ć. Mičijević 4/5, D. Milosavljević 1/3, L . Kalaus 0/1, K. Ježić 2/2, T. Japunndža 0/1, K. Pavlović 1/2, L. Burić 1/1, M. Brkić -/-, A. Šimara 2/2, T. Barišić 7/10, T. Petika 1/5, K. Birtić 2/3, V. Blažević 1/2, K. Prkačin 1/2, izbornik: Ivica Obrvan

CRNA GORA: M. Batinović 4/14, M. Rajčić 4/18, D. Mugoša 4/7, I. Pavičević 2/3, A. Marsenić 0/1, N. Ćorović -/-, N. Ćorović -/-, J. Vukčević -/-, A. Popović -/-, Đ. Malović 3/4, I. Godec 1/1, B. Klikovac -/-, J. Despotović 2/6, T. Brnović 3/4, T. Ivanović 2/3, M. Pletikosić 1/3, N. Bulatović 5/5, I. Grbić 2/4, izbornica: Bojana Popović

U otvaranju utakmice oba su nacionalna trenera na teren poslali najjače snage. Hrvatska je bolje reagirala na početku susreta. I vodila do 14. minute. Tada je Crna Gora preuzela vodstvo (8:9). Naša reprezentacija tada se prvi put suočila s problemom realizacije. Nepune četiri minute Hrvatska je bila bez pogotka. Ali prvo isključenje Crnogorki na utakmici donijelo je Hrvatskoj dva pogotka i sve se okrenulo na našu stranu (10:9).

Jako lijepo tekao je naš napad. Brza lopta, puno križanja, tako da Crnogorke to nisu mogle stići i pokriti. Hrvatska je serijom 4:0 otišla ne plus tri (12:9) i natjerala suparničku izbornicu Bojanu Popović da mora pozvati prvu minutu predaha. Bilo je to nakon ulaska u posljednjih deset minuta.

Tada se pojačala agresivnost na obje strane kada su u pitanju obrane. Ali Hrvatska nije posustala. Dapače, u 25. minuti prvi put je bila na tri razlike (13:10). Svoj doprinos tome dala je Tea Pijović s nekoliko „živo“ uhvaćenih lopti suparnica. Posebno vrijedi izdvojiti obranjeni sedmerac Sinjanki Mateji Pletikosić tri minute prije predaha. Tako je Hrvatska na kraju prvog dijela došla do vrijedna četiri pogotka prednosti (16:12).

U obje ekipe bilo je dosta promjena na početku drugog dijela. Naš je izbornik odlučio igrati s dešnjakinjom Dejanom Milosavljević na poziciji desne vanjske. Agresivnost obrana porasla je na obje strane. Sukladno tome i broj isključenja. Stoga je bilo važno iskoristiti  vrijeme s igračicom više.

Plus četiri sredinom drugoga dijela s dva pogotka u nizu nakon dugačkog posta na obje strane, Crna Gora je uhvatila priključak i došla na (19:17). Hrvatska se mučila s realizacijom. I stoga je izbornik Ivica Obrvan morao posegnuti za novim snagama na terenu. I Hrvatska je uskoro opet bila na tri koraka ispred suparnica (23:20).

Ali takvo naše vodstvo nije dugo trajalo. S dva pogotka u nizu, Crna Gora je u 52. minuti došla na minus jedan (23:22). A zatim je i izjednačila. Hrvatski izbornik morao je stoga pozvati minutu predaha. Do kraja je ostalo još nepunih sedam minuta.

Hrvatska nije posustala, bez obzira na to koliko je Crna Gora pritiskala. Nekoliko obrana povezala je Ivana Kapitanović, puno hrabrosti imala je Tina Barišić i naše djevojke su opet povele s dva pogotka razlike u 57. minuti (25:23). I nisu tu prednost ispustile do kraja. Crna Gora je samo u posljednjim sekundama uspjela ublažiti svoj poraz. Završilo je 26:25. Uz 12 obrana naših vratarki (Tea Pijević 6, Ivana Kapitanović 6) sjajna je bila Tina Barišić sa 7 pogodaka iz 10 pokušaja. Četiri pogotka u prvom dijelu dala je Ćamila Mičijević. Ukupno 13 naših igračica bilo je među strijelcima. Među Crnogorkama najbolja Nina Bulatović s 5 pogodaka iz 5 udarca.