
Hrvatsku je prošle godine posjetilo više od 21 milijun turista, od čega ih je, od siječnja do studenog, gotovo 13 milijuna stiglo zračnim putem.
Naše su zračne luke srušile povijesne rekorde po broju putnika, bilo ih je čak 16 posto više nego 2023. Najveći rast, čak 30 posto, ima zračna luka u Zadru, slijede one u Osijeku, Dubrovniku i Zagrebu, objavio je HRT.
Zagreb i dalje ima najprofitabilniju zračnu luku, koja je lani, pri put u svojoj povijesti, premašila broj od 4 milijuna putnika s povećanjem prometa od 16 posto.
“Međunarodna zračna luka profilirala se kao cjelogodišnja destinacija. Lani smo u ljetnom redu letenja imali 66 izravnih letova iz Zagreba, a sada u zimskom redu imamo 48. Ove godine očekujemo 10-postotni rast putnika i povećan broj destinacija. Vraća nam se direktan let T’way Aira iz Seula za Zagreb, imat ćemo četiri interkontinentalna leta, kaže Lidia Capković Martinek”, glasnogovornica Zračne luke “Franjo Tuđman”, Zagreb.
Rekordan promet zagrebačke zračne luke rezultirao je i novim ulaganjima. Do proljeća ondje možemo možemo očekivati 15 novih šaltera za registraciju.
Obnavlja se i sortirnica za prtljagu, stižu novi rendgenski uređaji, a najavljuju se i zanimljivi muzejski sadržaji za putnike.
Novo ruho čeka i zadarsku zračnu luku, koja je lani primila gotovo trostruko više putnika nego godinu prije – oko 1,6 milijuna.