Argentina večeras nadigrala Hrvatsku! Mogu li se Kauboji ipak probiti do četvrtfinala?,

Hrvatska rukometna reprezentacija doživjela je prvi poraz na 27. Svjetskom prvenstvu u Egiptu. U susretu drugog kola Skupine 2, Argentina je pobijedila Hrvatsku 23:19 i dovela je u situaciju da je bliže ispadanju s natjecanja nego četvrtfinalu.

Da bi se to dogodilo Hrvatska mora pobijediti Dansku, a Katar slaviti protiv Argentine.

HRVATSKA: Pešić 12/26Šego 1/7, Marić 0/1, Duvnjak 1/3, Horvat 0/2, Šarac 0/1, Karačić 1/4, Štrlek 0/1, Čupić 7/9, Musa -/-, Mamić 3/5, Šebetić 3/5, Mandić 2/2, Jaganjac 1/3 , Martinović 0/2, Šipić 1/2,  izbornik: Lino Červar

ARGENTINA:  Maciel 12/28, Bar 1/4, Fernandez 3/8, F. Pizarro 4/5, S. Simonet 3/4, Vainstein -/-, D. Simonet  2/7, I. Pizarro 2/4, Baronetto 3/4, Moscariello 1/2, Carou 1/2, Fischer -/- , Martinez Cami 1/2 , R. Martinez 0/1, Mourino 1/1, Bonanno 1/1, izbornik: Manuel Cadenas (Špa)

Pred susret odluke protiv Argentine koji je za Hrvatsku značio četvrtfinale izbornik je u posljednji trenutak odlučio napraviti još jednu zamjenu. Umjesto Ilije Brozovića u sastav je uvrstio Marina Šipića. Argentina je pak umjesto Pabla Simoneta u ekipu postavila Guillerma Fishera točno dva metra visokog specijalistu za obranu. I ovaj susret kao i onaj prethodni, započela je sljedeća postava: Šego na vratima, Štrlek i Horvat na krilima, Marić na crti, te na vanjskim pozicijama Mamić, Duvnjak i Šebetić.

Jako nervozno, otvorila je susret hrvatska reperezentacija. Argentina je nakon četiri i pol minute vodila 0:4, pa je Lino Červar mora zvati minutu predaha, da primiri momčad. Hrvatska je prvi pogodak postigla nakon deset i pol minuta igre. Mijenjao je postavu i obrane hrvatski izbornik, ali nikako nije uspijevao pronaći idealna rješenja za raspoloženu i razigranu Argentinu. Čvrstina s kojom su ušli u utakmicu kao da je zbunila naše.

Četiri isključenja zaradili su prije dvadesete minute. Hrvatska se ipak probudila sredinom poluvremena i serijom od pet pogodaka za redom uhvatila priključak u 19. minuti te stigla na samo pogodak zaostatka (6:7). Još jedanput je naš suparnik pobjegao na tri razlike (7:10), ali nevjerojatni Ivan Čupić nije im dopustio da s tom razlikom odu na predah.

Na kraju smo 48 sekundi prije odmora stigli do izjednačenja 12:12, pa čak imali i kontru za prvo vodstvo, ali je vratnica zaustavila cepelin Marka Mamića. Ali budimo pošteni remi na poluvremenu izgledao je sjajno s obzirom na otvaranje utakmice.

Hrvatska je zabila prva u nastavku i prvi put povela 13:12. Ali kratko je trajala naša radost. Argentina je odgovorila s tri pogotka za redom i opet su naši bili u minusu (13:15). Da skroz ne potonemo čuvao nas je Ivan Pešić serijom obrana.

Srećom, ruku je napadački namjestio Marko Mamić pa smo stalno bili tu negdje i čekali svoju prigodu da opet povedemo. Argentina je u 38. ostala bez kapetana Marcela Gonzala Caroua koji je dobio izravni crveni karton nakon prekršaja na Igoru Karačiću.

Ali ni to nam nije pomoglo. Ispadale su lopte našim igračima, promašivali su zicere, radili početničke pogreške i sredinom poluvremena opet otvarali put Argentini da se ponovno rezultatski odvoji.

U 20 minuta drugoga dijela Hrvatska je postigla samo tri pogotka. Argentina je u međuvremenu otišla na plus četiri (15:19) i sigurno grabila na pobjedi. Uzaludni su bili pokušaji Line Červara da igrom sedam na šest vrati momčad u rezultatsku ravnotežu. Argentina je svaku našu pogrešku vješto kažnjavala i zasluženo slavila.

Sa sedam pogodaka Ivan Čupić bio je najbolji u hrvatskim redovima. Kod Argentine prvi strijelac Federico Pizarro.

SP 2021: SKUPINA 2, 2. KOLO
HRVATSKA – ARGENTINA 19:23