VELIKI USPJEH HRVATSKIH KADETA: Bronca za najmlađu momčad Mediteranskog prvenstva! [VIDEO]

Hrvatska muška mlađa kadetska reprezentacija u domovinu donosi brončanu medalju s Mediteranskog prvenstva u Grčkoj. U borbi za treće mjesto, u krajnje dramatičnoj i neizvjesnoj utakmici, naši mlađi kadeti nadigrali su Srbiju s rezultatom 23:22 (8:5, 8:9, 7:8).

Hrvatska je u utakmicu ušla mirno i koncentrirano, činjenica da su na suprotnoj strani terena imali momčad koja je dvije godine starija od njih, nije dolazila do izražaja.

Nakon uvodnih nekoliko minuta, prednost je polako, ali sigurno preselila na hrvatsku stranu. U 14. minuti prvog dijela, sijevnula je desnica, a zatim i jedan od najljepših pogodaka turnira u režiji Aleksandra Čaprića i Hrvatska je otišla na prednost od tri pogotka, 8:5.

U drugu trećinu, Srbija je krenula agresivnije i odlučnije te izjednačavala rezultat u nekoliko navrata, sve do 13:13. A onda je hrvatski uragan odradio svoje i otišao na 15:13 u 27. minuti. Veliki doprinos dao je i sjajni čuvar hrvatske mreže Tin Herceg.

Ulazak u posljednju trećinu Hrvatska je otvorila s pogotkom Frana Zovaka. Tada je svoja vrata u potpunosti zaključao i Tin Herceg. Srbija je pokušavala, ali uz ovako raspoloženu Hrvatsku, nije uspjela ozbiljnije zaprijetiti najmlađoj momčadi na Mediteranskom prvenstvu.

U 38. minuti, prvi put hrvatska prednost bila je četiri pogotka, 20:16. I činilo se kao da je tu priča gotova, međutim Srbija se nevjerojatno vraća u utakmicu i u 41. minuti, na semaforu je svijetlilo 20:20. Hrvatski izbornik zatim zove minutu predaha nakon koje je Hrvatska ponovno u vodstvu.

Nakon toga, naši mlađi kadeti u konkurenciji kadeta, priveli su utakmicu kraju. I slavlje je moglo početi!

Snaga zajedništva i nevjerojatne energije, srce veće od planete i motiv za ispisati povijest, donijeli su hrvatskom rukometu još jednu medalju, još jednu potvrdu da razloga za brigu o budućnosti nema!

Čestitke i kapa do poda izborniku Mateju Miškoviću, stručnom stožeru i naravno, nezaustavljivoj generaciji mlađih kadeta koja je zakoračila u ozbiljan svijet rukometa na najbolji mogući način, s medaljom oko vrata. Bravo dečki i nastavite tako dalje, živjeti svoje snove na putu do Olimpa!