TEBE LEPO JA POZDRAVLAM: U subotu se u Samoboru održava tradicionalna smotra klapa

Tebe lepo ja pozdravlam
Foto: Press

U Samoboru, u župnoj crkvi sv. Anastazije, u subotu, 20 siječnja, održat će se 8. redu smotra klapa “Tebe lepo ja pozdravlam”.

Smotra se inače održava od 2011. godine, a pokrenuta je na poticaj Ljube Stipišića Delmate. Organizator manifestacije je klapa Poj, a pokrovitelj Grad Samobor. Nastupit će 17 klapa, i to iz svih dijelova Hrvatske te iz Slovenije.

Početak je u 20 sati, a ulaznice se neće naplaćivati.

Evo kompletnog popisa sudionika i programa koji će izvoditi:

1. POJ (m) – Samobor
Tebe lepo ja pozdravlam (samoborska trad., obrada: Vedran Andrijašević)
Voditelj: Bojan Pogrmilović

2. FJORET (ž) – Tučepi
Majko naša ( glazba i stihovi: Smiljan Radić)
Voditeljica: Tanja Topić

3. DELMATI (m) – Solin
Zdravo, Zvijezdo mora ( crkveni pučki napjev iz Paga)
Voditelj: Blaženko Juračić

4. BARUN (mj) – Sveta Nedelja
Velik si (glazba i stihovi: Eva Lena Hällmark)
Voditelj: Bojan Pogrmilović

5. GRDELIN (m) – Zagreb
Zdravo Tilo (narodna, obrada : Miho Demović)

6. LIPA (ž) – Litija, Slovenija
Zimska noč (glazba: Peter Jereb; obrada: Ana Tori)
Voditeljica: Ana Tori

7. POJ (m) – Samobor
Majko ljubezniva (autor nepoznat, obrada: Ljubo Stipišić Delmata)
Voditelj: Bojan Pogrmilović

8. STINE (m) – Zagreb
Izliči me ( glazba i stihovi: Mario Božić; obrada: Rajmir Kraljević)
Voditeljica: Antonija Mimica

9. ARMORIN (ž) – Zagreb
Kad sam bio na tvom grobu (narodna, spontano pjevanje)
Voditelj: Davor Capković

10. FJORET (ž) – Tučepi
Jur večernjica gori ( narodna, obrada: Jur večernjica gori)
Murtilica (narodna, obrada: Nikola Buble)
Voditeljica: Tanja Topić

11. POJ (m) – Samobor
Dalmatino, povišću pritrujena ( glazba i stihovi: Ljubo Stipišić Delmata)
Lipe jesu zelene livade (narodna, obrada: Nikolaj Žličar)
Voditelj: Bojan Pogrmilović

12. LIPA (ž) – Litija, Slovenija
Nemoj šiti, stara majko ( narodna, obrada: Ante Barbača)
Primorkinja konja jaše (narodna, obrada: Krešimir Magdić)
Voditeljica: Ana Tori

13. BARUN (mj) – Sveta Nedelja
Lipo ime ( glazba: Mojimir Čačija; stihovi: Jakša Fiamengo)
Pismo moja ( glazba i stihovi: Jure Stanić; obrada: Mojimir Čačija )
Voditelj: Bojan Pogrmilović

14. STINE (m) – Zagreb
Ribar plete mrižu svoju (narodna, obrada: Ljubo Stipišić Delmata)
Umiri se more (glazba i stihovi: Mojimir Čačija)
Voditeljica: Antonija Mimica

15. DELMATI (m) – Solin
Sjećaš se kad si u zagrljaju ( narodna, obrada : Ljubo Stipišić Delmata )
Bodulska balada (glazba: Ivica Bašić; stihovi: Stjepan Benzon; obrada: Nikola Buble)
Voditelj: Blaženko Juračić

16. ARMORIN (ž) – Zagreb
U zemju latinsku (glazba: Krešimir Magdić; stihovi: Jakša Fiamengo)
Lanterna na škoju (glazba: Krešimir Magdić; stihovi: Izvor Oreb)
Voditelj:Davor Capković

17. GRDELIN (m) – Zagreb
Injoštar (glazba: Krešimir Magdić; stihovi: Jakša Fiamengo)
Galiotova pesan (glazba: Krešimir Magdić; stihovi: Vladimir Nazor)

Komentiraj

Please enter your comment!
Please enter your name here