Održan Jaskanski polumaraton, zabilježen rekordan broj domaćih trkača

Jučer je 170 trkača iz Slovenije, Italije, Srbije i Hrvatske nastupilo je na jaskanskom polumaratonu, a njih još 84 na kraćoj utrci koja se odvijala na stazi dužine od 5 km.

maraton

Na polumaratonskoj utrci u idealnim vremenskim uvjetima pobijedio je Hrvoje Zebić, a najbrža trkačica bila je hrvatska rekorderka, Veronika Jurišić iz Atletskog kluba Sljemem, piše jastrebarsko.hr.

Titulu najbržeg jaskanca ponio je Antonio Marečić – član jaskanskog atletskog kluba. Rekordni broj jaskanaca trčao je na ovom polumaratonu, njih 23, a dvoje više kraću utrku na 5 km.

Na stazi od 5 km svoju prvu utrku završili su brojni trkači jaskanske škole trčanja – 3. mjesto u kategoriji kadeta osvojio je mladi jaskanski atletičar, Borna Manojlović, a naši najbrži jaskanci ovog su puta bili Tina Bartaković i Željko Konosić.

Utrku je po 17. put organizirao atletski klub Jastreb 99, a istu su svečano otvorili gradonačelnik Grad Jastrebarskog, Zvonimir Novosel i njegov zamjenik, Stipe Bučar.