Hrvatski para taekwondo ostvario sjajan uspjeh na Svjetskom prvenstvu

Senada Halilčević i Domagoj Vujčić, članovi zagrebačkog Taekwondo kluba Čigra, nastupajući za hrvatsku taekwondo reprezentaciju, osvojili su medalje na 8. Svjetskom para taekwondo prvenstvu održanom u Antalyji (Turska).

Senada Halilčević svjetska je prvakinja u para taekwondou, što je ujedno i prva zlatna medalja na svjetskim prvenstavima za hrvatski para taekwondo.

Motoričke teškoće nisu je spriječile da osvoji čak dvije svjetske medalje.

Okitila se zlatom i titulom svjetske prvakinje u kategoriji P32, dok se u kategoriji P34 okitila broncom.

Domagoj Vujčić uz sjajan nastup izborio je brončanu medalju u kategoriji P32. Medalje brončanog sjaja osvojili su još Mario Komorčec i Biserka Sambol čime je Hrvatska para taekwondo reprezentacija izborila drugo mjesto u ekipnom plasmanu reprezentacija.

Čigrine predstavnike na svjetskom prvenstvu pratio je trener Danijel Bursać, koji je ujedno i medicinski i tehnički para klasifikator.

Hrvatska reprezentacija na ovom je prvenstvu osvojila ukupno pet medalja i u ukupnom poretku je zauzela drugo mjesto.

Osim dvoje Čigrinih predstavnika, medalje je osvojili Biserka Sambol u kategoriji P20 preko 30 godina i Mario Komorčec u kategoriji P20 preko 30 godina.

Sjajan je ovo uspjeh za Hrvatski para taekwondo sport koji ispisuje povijest i obećava daljnji razvoj i napredak.